KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12687050
nr 1268 7050
Thure Wallner
(1888-1965), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad -17, Sjöfåglar, 24x40 cm
Thure Wallner, född 1888, död 1965, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 12 augusti 2019
kl 19:30:40
12/8 19:25:40